Kontaktujte nás 572 501 038 / 572 501 350

Zelená úsporám

PROGRAM ZELENÁ ÚSPORÁM

Program Zelená úsporám provází komplikace už od počátku. Při jeho spuštění na jaře 2009 nebyly včas připraveny potřebné dokumenty, což rozběh žádostí o dotace zbrzdilo. V říjnu roku 2010, když se žádosti o dotace konečně rozběhly, byl program Zelená úsporám pozastaven.

Podle náměstkyně ministra životního prostředí Rút Bízkové bylo důvodem pozastavení programu Zelená úsporám velké množství žádostí, u nichž je nutné zkontrolovat úplnost a správnost. Jinak řečeno, když domácnosti konečně měly zájem o dotace, kapacita úředníků nestačila.

„V průběhu celého roku 2009 bylo přijato 3 100 žádostí. V posledním týdnu před přerušením programu pak celkem 10 425 žádostí, což je výrazně více než SFŽP očekával. Tento extrémní nárůst počtu přijatých žádostí je nad naší administrativní a personálně-technickou kapacitu a není možné tyto projekty zkontrolovat do konce ledna,“ uvedla Rút Bízková. Opětovné spuštění programu Zelená úsporám v únoru je proto ohroženo.

Jde ale skutečně jen o to, že úředníci nestíhají? Nebo je vše jinak? Co když jen v programu Zelená úsporám chybí peníze?

Státnímu fondu životního prostředí stále ještě zbývá překontrolovat 14 000 žádostí o dotace a podle předběžných odhadů je možné očekávat převis 3–5 miliard korun.MŽP předpokládá další prodej emisních kreditů, jejich výnos bude vložen do programu Zelená úsporám. Probíhají proto jednání, zda by bylo možné snížit o několik procent dotace pro žadatele (aktuálně je průměrná výše dotace 60 – 65 % z celkové částky). Důvod tohoto kroku je nasnadě – SFŽP chce uspokojit všechny žadatele, proto když trochu každému ubere, dostane se na všechny.

To se ovšem netýká asi 20 000 žádostí v objemu 5,7 miliard korun, jež byly schváleny 30. září až 11. listopadu. Žadatelé, kteří měli to štěstí a žádosti podali dříve, dostanou původní výši dotace.

Podle posledních informací z ministerstva životního prostředí ,ministerstvo vyhodnotí zbytek podaných žádostí.Během následujících 3-4 týdnů pak bude možné určit ,zda dojde ke krácení dotace a pokud ano, tak o kolik.Informace o uzavření programu jsou v současné době dle MŽP ještě předčasné…..ale znáte to.

Co s tím?

Co když výše dotací nebudou pro váš projekt dostatečné?

Co když vaše žádost již nebude z důvodu nedostatku prostředků programu Zelená úsporám vyřízena?

Firma ROMIX Vám nabízí pomoc !

Zdarma Vám poradí, doporučí zaškolenou prováděcí firmu ,vypracuje nabídku ,dodá certifikovaný zateplovací systém dle ETAG 004 a to vše za bezkonkurenční cenu, která vám umožní dokončit či zrealizovat váš projekt.Neplýtvejte zbytečně vašimi prostředky za předražené materiály, které se tváří jako „výjimečné“,ale splňují naprosto stejné parametry dle ČSN a EN jako konkureční zboží a nezřídka ani to ne.To samé platí také o některých prováděcích firmách, které podobné projekty často zneužívají.

Máte problém ,se kterým Vám můžeme pomoci? Nebojte se zeptat ,rádi Vám poradíme nebo nabídneme řešení.

Telefon / Fax: 572 501 350

Mobil : 734 314 370-2

E-mail: obchod@romixeu.cz